Helyi hírek és programok

Tovább»


Kötegyán településen építendő DIGI távközlési állomás ügyében

 

A DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft. 2014-ben elnyerte a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság „Szélessávú szolgáltatásokhoz kapcsolódó frekvenciahasználati jogosultságok” tárgyában kiírt pályázatán meghirdetett „F Csomagot”, mely alapján az 1725-1730 és az 1820-1825 MHz-es frekvenciatartományokban önálló mobil hang- és adatforgalmi szolgáltatást biztosító hálózat kiépítését kezdte meg.

A jelen beruházással a község teljes lefedettségét biztosító antennák lehetővé teszik majd, hogy a negyedik mobilszolgáltató érkezésekor, a megbízható minőségű, innovatív, valamint stabil és fogyasztóbarát alacsony árairól közismert DIGI, magas színvonalú és korszerű 4G-s mobiltelefon és mobilinternet szolgáltatást nyújthasson Kötegyán lakosai számára is. A mobilszolgáltatás pontos indulási dátuma, a kialakítandó csomagok és konstrukciók részletei jelenleg még nem publikusak.

Az új távközlési állomás a vonatkozó építési, üzemeltetési és egészségügyi jogszabályok, előírások és szabványok szerint valósulna meg a Kötegyán 760/2 hrsz. alatti ingatlanon.

A mobil kommunikáció működését biztosító elektromágneses hullámok a szabad térben terjednek a kezünkben lévő mobileszköz (telefon, tablet, notebook) és az összeköttetést biztosító bázisállomás antennája között. A rádiófrekvenciás hullámok az úgynevezett nem-ionizáló családba tartoznak. A mobiltelefóniában alkalmazott rádiófrekvenciás hullámok energiája olyan alacsony, hogy élő szervezet sejtjeire nincs közvetlen hatással, bizonyítottan egészségkárosító hatása nincs.

Az európai ajánlás értelmében, hazánkban 2004. augusztus 8-án lépett hatályba az a korábbi hasonló szabályozást felváltó egészségügyi minisztériumi rendelet, amely a 0 Hz – 300 GHz közötti frekvenciatartományú elektromos, mágneses, ill. elektromágneses terek lakosságra vonatkozó egészségügyi határértékeiről szól. A 63/2004. (VII.26.) EszCsM rendelet tartalmazza – az EU-ajánlását elfogadva – az új, jelenleg érvényben lévő hazai határértékeket.

Tovább»


Tovább»


Tovább»


 

 

Egy nap a védekezőkért és mindannyiunk cselekedeteiért…..

 

Az emberiség a civilizáció megteremtése óta küzd az elemekkel, törekszik azok befogására és irányítására, de be kell látnunk, hogy teljesen megzabolázni nem tudjuk őket, ezért mindent meg kell tennünk az életünk, az anyagi javaink és természeti értékeink megóvásáért. 

A Nemzetközi Polgári Védelem Napján emlékezzünk meg azokról, akik helytállásukról adtak számot civilként és hivatásosként, vállalva a polgári védelem nemes feladatát, akik ember feletti erővel küzdöttek a védelemre szorulókért.

A tömegpusztító fegyverek gyors fejlődése következményeként a megnövekedett követelmények és feladatok szükségessé tették, hogy létrejöjjön az ország egészét átfogó védelmi rendszer, amely – a mindenkori legfontosabb feladat – a lakosság védelme érdekében mozgósítani tudja a rendelkezésre álló erőket, eszközöket.

A polgári védelem 1964 évben történt megalakulását követően az országot sújtó több katasztrófa felszámolásában vett részt, melyek közül csak egyet az 1970 évi Tisza-völgyi árvizet említeném. Sokunk emlékezetében a mai napig benne él, hiszen városunkat is súlyosan érintette.

2000. január elseje óta a polgári védelem a Katasztrófavédelem szervezetében végzi a lakosság védelme érdekében munkáját, összefogva a humanitáriánus szervezetekkel és az állampolgári kezdeményezésen alapuló civil szervezetekkel szépen példázzák ezt katasztrófák sújtotta térségek lakóinak megsegítése és életfeltételeinek védelme érdekében végzett beavatkozások.

Mint azt tudjuk a nem csak a számos kisebb rendkívüli esemény kapcsán, hanem a jelentősebb katasztrófa események során is szükség volt a hivatásos és önkéntes szervezetek munkájára, az ország összefogására, a segélyszervezetek munkájára, a nemzet összefogására.

A katasztrófa események kiterjedtsége és bekövetkező károk nagysága miatt nem csak a védekezésben résztvevőkre, hanem a károk felszámolásához az emberek életfeltételeinek helyreállításához mindannyiunk segítségére szükség van.

A bajban lévőket számos módon tudjuk segíteni és fontos, hogy mindannyian részt vegyünk benne, mert összetartásunk, összetartozásunk a legfőbb erőnk. A katasztrófa helyzetek kezeléséhez hazánk minden lakójának segítségére szükség van.

Különösen örvendetes, hogy az elmúlt években egyre több településen alakultak meg azon önkénes polgári védelmi szervezetek, melyek célja, hogy munkájukkal növeljék helyi közösségük önvédelmi képességét.

Ezen a napon álljunk meg és tisztelegjünk azok előtt, akik készek önzetlenül, emberfeletti erővel küzdeni a védelemre szorulókért.

Tovább»


Tovább»


Tovább»


Tovább»


Tovább»


Tovább»


Előző Következő


Felhasználónév:
Jelszó: